Nyt on oikea aika muistella mennyttä ja tarkemmin sanottuna tätä viittä vailla valmista vuotta. Kokosin yhteen parhaimmat 2013 askarteluni ja tuunaukseni. Pääpaino on ollut selkeästi nahka-askarteluissa, se on ollut minulle suurinta hottia; joukosta löytyy rannekoruja, avain- ja korttikoteloita, nahkariipuksia, lounaspussukkaa, laukkujen tuunauksia. Yhtenäistä näille on että pohjana on ollut vanha laukku, vyö, koru, takki. Periaatteena uusiokäyttö ja kierrätys.
Now it is the right time to remember the best of 2013 concentrating on my DIYs. The main focus has been the leather which has been rewarding in many ways. Done a lot of bracelets, charms and pendants, key holders and tassels, renewed old bags and belts. Main principle has been recycling.
Sä olet kyllä saanut väsättyä kaikkea upeaa nahasta. Ei mikään helppo materiaali työstää.
VastaaPoistaVau mitä ihanuuksia olet tehnyt!
VastaaPoistaNahka on kyllä niin kaunis materiaali. Ja mielettömiä luomuksia oot saanut aikaiseksi!
VastaaPoistaSulla on aina niin näppäriä juttuja. :)
VastaaPoistaNuo nahka-askartelut on vaan niin makeita!! Mitähän kivaa keksit ensi vuonna...? :)
VastaaPoistaNuo ovat kyllä hienoja töitä - ja nahka ei ole mikään helppo materiaali.
VastaaPoistaVoi mitä herkkuja, tosi taitava olet!
VastaaPoistaOlet nahkataituri! Oikein hyvää uutta vuotta!
VastaaPoistaVau miten hienoja!!! Ihana blogi sinulla. Nyt vasta tänne löysin ja pitääkin tulla klikkaamaan itseni lukijaksi kun vaan koneelle pääsen.
VastaaPoistaHei, minulla olisi nahkanauhalle valmis projekti , voisitko antaa vinkin mistä tilaisin mustaa noin sentin levyistä nahkanauhaa metrihinnalla ( myös konjakinruskeaa mahdollisesti) tälläisen satunnais askartelijan haaste on löytää nuo raaka-aineet kun idea syntyy :)
VastaaPoistaHei, minulla olisi nahkanauhalle valmis projekti , voisitko antaa vinkin mistä tilaisin mustaa noin sentin levyistä nahkanauhaa metrihinnalla ( myös konjakinruskeaa mahdollisesti) tälläisen satunnais askartelijan haaste on löytää nuo raaka-aineet kun idea syntyy :)
VastaaPoistaArjuska, tässä pari vinkkiä:
VastaaPoistaSlöjd-detaljer-nettikauppa (linkki: http://www.slojd-detaljer.fi/jaostot/tekstiili-nahkatyot/nahka-vuota)
Sinellissä myydään 2 m:n paketeissa mustana ja konjakinruskea
Terkuin, Elsa